Hakkımızda

/
/
Hakkımızda

Arkman firması, 1972 yılında bilgisayar yazılımına başlayan Bülent Arkman tarafından, 1979 yılında kuruldu.

1979-80-81 senelerinde 3 yıl boyunca , Türkiye’de ilk defa açılan, özel programlama kursunda, Bülent Arkman bilfiil öğretmenlik yaparak sektöre yeni yazılımcılar yetiştirmiştir.
Bu seneden itibaren, seyahat acentelerine yazılım üreten Arkman Bilgisayar, 2007 itibari ile 700 den fazla seyahat acentesinde  yazılımlarının kullanılması ile, sektöründe öncü bir rol üstlenmiştir.

1979-1984 yılları arasında İPRAGAZ, MOBİL, VAKKO, MUTLU AKÜ, SHERATON OTEL İSTANBUL ve CENNET OTEL SİDE için tüm özel yazılımlar Arkman tarafından yazılmıştır.
1979 senesinde Türkiye’deki ilk INCOMING yazılımını üreten Bülent Arkman tarafından, 1984 senesinde Penta Dış Ticaret için yazılmış özel yazılımlar, İsviçre’ye satılarak orada kullanıma açılmıştır.

1978 senesinde dünyada ve Türkiye’de ilk defa yazılan Bilet Back Office ve Cari Hesap yazılımları, günümüzde 7 tanesi yurt dışında olmak üzere 1.200 adetten fazla seyahat acentesi tarafından tercih edilmiştir.

1999 senesinde GALILEO, 2000 senesinde AMADEUS ve 2006 senesinde de ATLAS JET ile Türkiye’de ilk defa entegre çalışmaya başlayan Arkman,  Bilet ve Cari Hesap Yazılımları bir ilke daha imza atmıştır.

Günümüzde ise tüm havayolları, tüm GDSler, İDO, Biletbank, IATI ve Biletall sistemleri ile de entegre olarak seyahat acentelerine büyük kolaylıklar sağlanmıştır.


Arkman Bilet ve Cari Hesap Paketi 1999 yılından bu yana Sakarya ve Anadolu Üniversitesi Turizm Ön Lisans Programlarında 1 dönem ders olarak okutulmaktadır.

1982 senesinde ise OPER ismi ile ilk defa piyasaya sunulan Turizm Operasyon Paketi, 2006 senesinde COPER05 ismi ile MSSQL veritabanında çalışır şekilde turizm sektörünün kullanımına sunulmuştur. Piyasada her zaman ilklere imza atan Arkman Yazılım, COPER05 ile de INCOMING, OUTGOING, İÇTUR, KONGRE SEMİNER ve MÜNFERİT SATIŞLAR  için tek paket ile bir ilk daha yaratmıştır. Bu paketin en büyük özelliği ise kendisi ile online çalışan Arkman Cari Hesap paketi ile beraber verilmesidir.

Coper05 paketi sayesinde Vize kayıtlarını da takip edebilme imkanı yine Arkman Yazılım tarafından acentelere sunulurken, faturalama adımlarının da tek ekrandan kontrol edilmesi ile acentelere büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Bu yazılımların yanı sıra Turizm Sektörüne yönelik kullanım kolaylığı olan ARKMAN MUHASEBE 5s resmi muhasebe paketi ile de Arkman Yazılım sektörün kolayca otomasyona geçmesinde büyük bir rol üstlenmiştir.
Arkman Yazılım ayrıca yazılım çeşitliliği nedeni ile de, bilet ve cari hesap programları için diğer muhasebe yazılımlarına ( Logo, Netsis, Mega, Eta, vb ) entegre çalışarak iş kolaylığı ve otomasyona geçiş süreçlerinde bir çok seyahat acentesine kolaylıklar sunmuştur.

Arkman Yazılım sadece yazılımsal olarak değil, tüm ihtiyaçlar dahilinde seyahat acentelerine birer müşteri gibi değil, birer aile ferdi gibi yaklaşması ile yardımcı olmuş ve danışmanlık hizmetleri vermiştir ve vermeye devam etmektedir.
Arkman Yazılım bünyesindeki yazılım ve destek elemanlarını programlar ve bilgisayar sistemleri ile ilgili bilgilendirdiği gibi, aile ferdi olan seyahat acentelerinin  işleyişi ve iş detayları ile de bilgilendirmesinden dolayı seyahat acentelerine  yardımcı olabilecek sektör çalışanları yetiştirmektedir.

Seyahat işletmesi iseniz, size sadece Arkman Yazılım tarafından üretilen programlar büyük kolaylık sağlayacaktır.

Seyahat işletmesi iseniz size sadece Arkman Yazılım tarafından üretilen programlar yeterli olacaktır. Bunu sektördeki tüm aile fertleri ile beraber geliştirmekte olduğu ve de her zaman daha gelişerek devam edecek yazılımları ve çözüm önerileri ile sektörde her zaman ilerde yer alacaktır.

Tüm aile fertlerimiz ile sektördeki haklı gururumuzu yaşamaktayız

Şimdi İletişime Geçin

Turizm ve acente çözümlerimizle nasıl daha fazla başarıya ulaşabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.